تحقیق درباره پانسمان و بانداژ

مطالب دیگر:
بررسی تفاوت وضعيت خانوادگي زنان روسپي و غير روسپي و عوامل موثر بر روسپيگري زنانبررسي مسائل بهداشت حرفه اي در كارخانه داروپخشبررسي معجزات انبياء و تأثير معجزه بروي افكار بشر در زمانهاي مختلفبررسی جايگاه MDA در معماري سيستمهاي سازمانيبررسي عملکرد روزنامه هاي آفتاب يزد و جمهوري اسلامي در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوريآشنایی با خصوصیات سلنیوم و بررسی تاثيرات و خطرات و آلودگی آنآشنایی با بخشهاي مختلف اداره آب وفاضلاب و امور مالی آنبررسی ايمن‌ترين مسير بين دو نقطه از نظر نرخ تصادفاتبررسی بر هم کنش کاليکس(4)آرن و مشتقات دی و تری بنزيلی آن با ملکول يدآشنایی با وب سرويس و طراحی آنآشنایی با آبهای زیرزمینی و آب شیرین و وضعیت آب در ایران و جهانآشنایی با آبزیان زینتی و پرورش و نگهداری از آنهانگاهی به حوزه‌ آبخيز لوه و طراحی سازه در آننگاهی به آب های زیرزمینی و آب شیرین و توزیع جهانی آبآشنایی با ابزارهای کاوش در اینترنتبررسی علل جامعه شناختی پدیده کودک آزادی در شهر تهرانبررسی طراحی و اجزای یک مجموعه آموزشی فرهنگي تفریحیمعرفي و بررسي بخشهاي مختلف نيروگاه گازيبررسی اثر سبوس برنج فراوری شده با حرارت بر خوراک گاو شیری و اقتصادی بودن آنبررسی اثر غلظت‌های مختلف اکسین بر ریشه‌زایی قلمه‌های نیمه خشبی نارنج و نارنج سه برگ
تحقیق درباره پانسمان و بانداژ, پانسمان و بانداژ,بانداژ|1776758|agi
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره پانسمان و بانداژ هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اكسيژن گازي است بي رنگ ،بي بو وقابل اشتعال كه بصورت مايع يا فشرده وجود دارد. كه در سيلندرهاي قابل حمل ويا لوله كشي مخصوص در ساختمان به بيمار ميزسد.براي جلوگيري از خشك شدن غشاء هاي راههاي تنفسي ، اكسيژن را قبل از ورود به بدن بيمار از سيستم مرطوب كننده عبور ميدهند.

وسايل اكسيژن درماني انواع مختتفي دارد كه در صورت استفاده ونگهداري صحيح از آنها ميتوان مطمئن بود كه اكسيژن به مقدار تجويز شده به بيمار خواهد رسيد.

اگر بيمار به غلظت هاي كم تا متوسط اكسيژن نياز داشته باشد از كانولاي بيني استفاده ميكنند.اين روش نسبتا" ساده است وا مكان حركت بيمار در بستر ، سرفه، غذا خوردن رابدون قطع جريان اكسيژن فراهم ميسازد.

سرعت جريان بيش از 6تا8 ليتر دردقيقه ممكن است باعث بلع هوا وآزردگي مخاطهاي بيني و حلق شود.

از ماسكهاي ساده براي غلظت هاي پايين تا متوسط اكسيژن ميتوان استفاده كرد. در صورت استفاده از ماسكهاي ساده بايد مرتب وضعيت آن را روي صورت بيمار اصلاح كرد اين ماسكها نبايد فشاري به صورت بياورند كه باعث قطع جريان خون شوند. براي راحتي و اطمينان از نوارهاي قابل تنظيم استفاده ميشود.

ماسك را بايد طوري روي دهان و بيني قرار داد كهاز جريان اكسيژن به داخل چشمان بيمار جلوگيري شود. در ضمن پوست زير ماسك بايد مرتب از نظر آزردگي كنترل گردد. براي نوشيدن و خوردن غذا يا دارو بايد ماسك را از روي صورت برداشت.

اكسيژن بيش از حد ممكن است روي ريه ها و دستگاه عصبي مركزي اثر سمي داشته باشد يا باعث تضعيف عمل تهويه شود.

مسموميت با اكسيژن خطرناكترين عارضه است كه در صورت تجويز اكسيژن با غلظت بالا و براي مدت طولاني (بيش از 48 ساعت) ايجاد ميگردد.

نشانه ها و علائم مسموميت با اكسيژن:

احساس ناراحتي ودرد زير جناغ سينه، تنگي نفس، بي اشتهائي ، اختلال حسي در اندامها،گشاد شدن دهانه سوراخهاي بيني، بي قراري ، خستگي ، حالت ناخوشي و اشكال تنفسي پيشرونده .