تحقیق درباره پيدايش و ظهور فراماسونري در ايران

مطالب دیگر:
📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تیپ شخصیتی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تمایلات و رفتارهای جنسی انسان📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق روان درمانی حمایتی گروهی📝پاورپوینت آسفالت و بتن رنگی📝پاورپوینت هوش و نظریه های آن📝پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا📝پاورپوینت خاستگاه روان ‌شناسی📝پاورپوینت عشق و نظریه های آن📝پاورپوینت اعتماد به نفس چیست؟📝پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت از آموختن ننگ مدار (درس 2 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت سفر به بصره (درس 3 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت کلاس نقاشی (درس 5 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت مهر و وفا (درس 6 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت جمال و کمال (درس 7 فارسی کلاس دهم)📝پاورپوینت تاریخچه آسانسور📝پاورپوینت مجتمع مسکونی 512 دستگاه📝پاورپوینت مقایسه شهر سازی اصفهان در دوره صفوی با شهر آمستردام📝مبانی نظری وپیشینه تحقیق رژیم غذایی در افراد دارای اضافه وزن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق نهاد خانواده کانون پرورش و تربیت
فراماسونری,ظهور فراماسونر,تحقیق درباره پیدایش و ظهور فراماسونری در ایران |1776732|agi
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره پيدايش و ظهور فراماسونري در ايران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 6 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

‹‹‌ فراماسونري ››‌ واژه اي است كه درفرهنگ سياسي معادل نوعي تشكيلات مخفي است كه طرز تفكر اعضاي آن برمبناي اصالت انسان در برابر همه حقايق و واقعيتها شكل گرفته است ، در ايران با توجه به عملكرد لوژهاي فراماسونري اين واژه در برداشتي عام وكلي مترادف سرسپردگي به بيگانگان وبه تعبيري مجمع روشنفكران وابسته عنوان شده است . درمورد تاريخچه فراما سونرها درايران داستا نهاي متفاوتي نقل شده است ، اما ظاهرا در يك نكته نبايد ترديد كرد و آن اينكه تشكيل لوژهاي فراماسونري در ايران از شيوه هايي بوده كه نخستين بار انگليسيها آن را مورد استفاده قراردادند .

انگليسيها درسال 1800 ميلادي هنگام سلطنت ‹‹‌ فتحليشاه قاجار ››‌ سه تن جاسوس كهنه كار خود ‹‹‌ سرهارد فورد جونز ›› ، ‹‹ جيمز موريه ›› و ‹‹ جي فريزر ›› را به ايران فرستادند تا با بررسي زمينه هاي تشكيل لوژفراماسونري اولين گامها را بردارند . اين سه تن سالها به ارزيابي رجال ، اشراف و روشنفكران ايراني پرداختند ود نهايت تعدادي از افراد مستعد آنها را به محفل فراماسونري كشاندند ، لوژهاي اوليه را بعدها ‹‹ ميرزا ملكم خان ›› گسترش داد.

فراماسونري در تاريخ صد ساله اخير ايران مركز ثقل تجمع و هدايت جريان ‹‹ روشنفكري وابسته ›› محسوب مي شود ، بسياري از شخصيتهاي سياسي ، فرهنگي و اجتماعي دوران قاجار و پهلوي در لوژهاي مختلف عضويت داشتند ومملكت را آن گونه كه بيگانگان مي خواستند اداره مي كردند .